Пайе и Канте вкараха за РД при 6-голово шоу срещу Русия

Н`Голо Канте вкара дебютния си гол за „петлите”

Франция победи Русия с 4:2 в приятелски мач, игран на „Стад дьо Франс” – първият за „петлите” на този стадион след победата над Германия с 2:0 при атаките на 13 ноември миналата година.

Рождениците Н`Голо Канте (25 г.) и Димитри Пайе (29 г.) отпразнуваха с голове, като за домакините се разписаха още Андре-Пиер Жиняк и Кингсли Коман. Головете за Русия пък вкараха Александър Кокоркин и Юрий Жирков.

Н`Голо Канте откри резултата още в деветата минута след бърза комбинация Погба-Жиняк-Гризман-Канте и халфът на Лестър вкара дебютния си гол в първия си мач като титуляр за Франция.

Андре-Пиер Жиняк пък удвои аванса на „петлите” преди почивката, засичайки точно центриране на Гризман.

Жереми Матийо се появи за домакините в началото на втората част, но малко по-късно получи травма и напусна принудително.

Малко след това руснаците намалиха чрез Александър Кокоркин.

В 64-тата минута на терена се появи Димитри Пайе и по-малко от 60 секунди по-късно вкара след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

Четири по-късно обаче Русия отново намали след прекрасна акция по лявото крило и точен удар на Юрий Жирков.

В 76-ата минута друга резерва – Кингсли Коман осигури победата на французите. След пас на Пайе, Акинфеев добре затвори ъгъла пред Коман, но младежът се завъртя добре и с левият крак прати топката по диагонала в оголената мрежа.

Това е втори пореден успех за Франция в контролите след 3:2 над Холандия в петък.