Атлетико беше на един гол от титлата

Атлетико изхвърли Барселона от Шампионската лига, а сега предстои нов решителен сблъсък с каталунците

Атлетико Мадрид пропусна отлична възможност да стане шампион на Испания един кръг преди края на първенството в Примера.

"Дюшекчиите" завършиха наравно 1:1 у дома с Малага, а по същото време Барселона не успя да победи при визитата си на Елче - 0:0.

Така разликата между двата тима остана 3 точки в полза на столичани и всичко ще се решава на "Камп Ноу".

Барса приема Атлетико във финала на първенството и при победа ще триумфира с титлата.

Отборът на Диего Симеоне ще е доволен и на точка, но се вижда, че започна да се уморява, а и емоциите му дойдоха в повече. Предстои и финал с Реал в Шампионската лига.

Саму изведе гостите от Малага напред в резултата в 66-та минута, а в 74-та Тоби Алдервейрелд изравни.

Няколко минути в края Атлетико бе с човек повече на терена, след като бе изгонен футболист на гостите, но така и не намери сили за победен гол.

Барселона игра безидейно при гостуването си на Елче и въпреки че имаше своите шансове не успя да се разпише.

Реал Мадрид официално е аут от борбата за златото след поражение с 0:2 при визитата си на Селта.