Ювентус сломи 10 от Порто и гледа към четвъртфинала

Решителният момент от мача беше изгонването на Алекс Тейеш още в 27-ата минута Снимка: Getty Images
Решителният момент от мача беше изгонването на Алекс Тейеш още в 27-ата минута

Ювентус взе гостуването си на Порто с 2:0 в първи осминафинален сблъсък от Шампионската лига. Домакините играха над 60 минути с човек по-малко и рухнаха през второто полувреме срещу методичните "бианконери", за които се разписаха резервите Марко Пяца и Дани Алвеш.

Юве имаше преимущество през цялата среща и пропусна доста изгодни ситуации, но през първото полувреме решаващият момент беше изгонването на левия бек на Порто Алекс Тейеш. Между 25-ата и 27-ата минута той си изкара два жълти картона за безумни нарушения и въпреки протестите от страна на неговите съотборници, нямаше как да не бъде пратен под душа от съдията Феликс Брих.

С 10 души Порто с мъка удържаше гостите, на няколко пъти и вратарят Икер Касияс се намеси решително, а Куадрадо, Игуаин и Дибала направиха пропуски пред гола.

През второто полувреме Юве продължи да доминира, но чистите ситуации пред Касияс бяха по-малко и изглеждаше, че Порто може и да се пребори за нулевото равенство. Тогава треньорът на италианците Макс Алегри направи решителните смени на двамата футболисти, превърнали се в голмайстори броени секунди след появата си на терена.

В 72-ата минута Марко Пяца се озова на изстрелна позиция след бърза атака на Ювентус и отбита топка в крак на противников бранител. Хърватинът се възползва от шанса си и с плътен удар от наказателното поле разстреля Касияс - 1:0 за Ювентус.

Само две минути по-късно Дани Алвеш беше оставен сам в наказателното поле, спря на гърди центриране на Сандро и с левия крак направи 2:0.

Така Порто ще трябва да прави чудеса в реванша на 14 март, а с двата безответни гола на чужд терен "бианконерите" изглеждат доста сигурни за класирането си на четвъртфинала.