Велик обрат, дузпа, червен картон и Франция е на 1/4-финалите

26.06.2016, 17:44 (обновена 27.06.2016, 16:18)

1 от 9 снимки Назад Напред

антоан гризман,евро 2016,ейре,франция

Антоан Гризман отбеляза и двата гола за обрата на Франция срещу Ейре и прати „петлите” на 1/4-финалите

Домакинът Франция достигна до 1/4-финалите на Евро 2016 след обрат от 0:1 до 2:1 срещу Ейре. И двата гола за „петлите” отбеляза Антоан Гризман, а ирландците играха с човек по-малко в последните 25 минути.

Мачът започна катастрофално за домакините, след като още в първата минута Пол Погба събори Шейн Лонг в наказателното поле, а Роби Брейди отбеляза от 11-метровия наказателен удар и даде предимство на ирландците.

От този момент до края на мача имаше само един отбор на терена – този на Франция, но „петлите” така и не успяха да изравнят до края на полувремето и оставиха работата си за втората част.

Дидие Дешан замени Канте и пусна Коман и така Франция изглеждаше малко по-офанзивно през втората част, което бе и една и предпоставките за обрата. А той дойде в рамките на само 225 секунди.

В 58-ата минута Саня центрира отдясно, Гризман бе оставен непокрит и с глава изравни – 1:1.

61 минута – дълъг пас на Погба, Жиру свали топката за Гризман, който с изключително точен удар в долния ляв ъгъл преодоля Рандълф за втори път.

Пет минути след втория гол отново Гризман бе изведен сам срещу Рандълф, Шейн Дъфи го повали на границата на наказателното поле и като последен в отбраната логично бе изгонен с директен червен картон.

След като вече имаше преднина в резултата и числено преимущество, французите леко намалиха оборотите, но все пак създаваха опасности пред Рандълф.

Резервата Андре-Пиер Жиняк можеше да направи 3:1, но страховитият му удар по диагонала срещна напречната греда. Малко преди края отново той имаше шанс, но от границата на малкото наказателно поле не успя да намери очертанията на вратата.

В добавените секунди пък Антоан Гризман не успя да оформи хеттрика си, след като стреля право в Рандълф, останал сам срещу ирландския вратар.

На 1/4-финалите Франция ще чака победителя от двубоя между Англия и Исландия.

Oще: андре пиер-жиняк  антоан гризман  антони марсиал  димитри пайе  дузпа  евро 2016  ейре  изгонване  патрис евра  пол погба  роби брейди  уго лорис  франция  червен картон  шейн дъфи  шейн лонг  шейн уорд