Наполи съхрани надежди за класиране, Монако се срина окончателно

Успехът беше задължителен за Наполи и отборът го постигна. В последния кръг обаче отборът ще разчита и на Манчестър Сити Снимка: Getty Images

Наполи остана в играта за второто място в група "F" на Шампионската лига, постигайки задължителна победа с 3:0 срещу Шахтьор.

Лоренцо Инсиние изведе домакините напред с прекрасен гол в 56-ата минута, а между 81-ата и 83-ата Желински и Дрис Мертенс решиха мача окончателно с нови две попадения.

Така Наполи вече има предимство в преките двубои срещу Шахтьор и запази шансовете си да измести украинците за място на осминафиналите. За целта италианците трябва да бият Фейенорд като гости в последния кръг, а Шахтьор трябва да загуби домакинството си на първенеца Манчестър Сити.

"Гражданите" продължават с пълен актив от 15 т. в групата след пестеливо 1:0 над Фейенорд.

Гола за победата отбеляза Рахийм Стърлинг в 88-ата минута след подаване на Гюндоган. Така Стърлинг се разписа в четвърти пореден мач от Лигата.

В група "G" полуфиналистът от миналия сезон Монако загуби тежко с 1:4 домакинството си на РБ Лайпциг и отпада от евротурнирите, завършвайки на последно място в групата.

На първо място ще завърши Бешикташ, постигнал необходимото равенство 1:1 с Порто, което изпраща турците на 1/8-финалите в Шампионската лига за пръв път в историята им. В последния кръг ще се води битка за втората позиция, като Порто и Лайпциг имат по 7 т.

Порто обаче има предимство в преките двубои и предстои да домакинства на Монако, докато германската сензация приема Бешикташ.