Пак късна драма! Гризман и Пайе класираха Франция

Димитри Пайе отбеляза втория си гол на Евро 2016.

Франция бе на косъм от провал срещу Албания, но се измъкна с нова късна драма. Антоан Гризман и Димитри Пайе, който се превърна в герой и срещу Румъния, донесоха успеха с 2:0 над Албания с попадения в последните минути.

Благодарение на победата "петлите" оглавиха група А с 6 точки и станаха първия отбор, който си осигури участие в осминафиналите на Евро 2016. Те тотално превъзхождаха съперника и отправиха над 20 удара, но пак трябваше да треперят до последно.

Издънката щеше да е чутовна - Албания е абсолютният аутсайдер на шампионата с коефициент 500-1, докато домакините са фаворит №1 за титлата.

Футболистите на Дидие Дишан изиграха много слабо първо полувреме на "Велодром" в Марсилия и не успяха да създадат реално положение. Гризман остана на пейката за сметка на Кингсли Коман, сред титулярите го нямаше и Пол Погба.

Двамата влязоха след почивката и обръчът се затегна. Въпреки това албанците първи бяха близо до гола - Ледиан Мамушай прати топката в гредата от малкото наказателно поле. В 68-ата минута Оливие Жиру също уцели страничния стълб след центриране на Пайе.

Към края пред вратата на Етрит Бериша стана горещо и пропуските се редяха един след друг. Гризман взриви трибуните в 90-ата минута, като засече с глава подаване на Адил Реми. След това имаше време само за още един шедьовър на Пайе, който финтира двама защитници и мушна топката в далечния ъгъл.