Лудогорец дръпна с 11 точки на ЦСКА след голово шоу в Коматево

Лудогорец дръпна с 11 точки на ЦСКА след голово шоу в Коматево Снимка: ludogorets.com

Лудогорец увеличи аванса си на 11 точки на върха пред ЦСКА-София, след като постигна победа с 4:2 като гост на Ботев Пловдив в мач от 31-вия кръг на Първа професионална лига.

Разградчани трябваше да доиграят срещата в намален състав, след като капитанът Светослав Дяков бе изгонен в 88-ата минута. Халфът на шампионите получи втори жълт картон за бавене на време.

Дяков, който се появи като резерва на почивката, бе декориран в жълто в 69-ата минута. Той беше негов осми от началото на първенството и ако беше получил нов срещу Верея в следващия кръг, той щеше да е негов девети, който щеше да му попречи да играе в сблъсъка срещу ЦСКА на 5 май на „Васил Левски“.

Сега капитанът на „орлите“ си изкара втори жълт за бавене на игра, заради който бе изгонен и ще бъде наказан за само един – този срещу старозагорци.

Домакините поведоха още в четвъртата минута с гол на Кампос, но благодарение на Вандерсон (22‘) и Кешеру (29‘) Лудогорец обърна. Точно преди почивката Милко Георгиев възстанови равенството и полувремето приключи при резултат 2:2.

Тимът на Димитър Димитров нанесе своя удар врамките на седем минути през втората част. В 72-рата Игор Пластун направи 3:2, а шест по-късно Швиерчок оформи крайното 4:2.

След победата Лудогорец има 81 точки на върха, на 11 пред втория ЦСКА-София, който днес гостува на третия Берое под „Аязмото“ и отново ще има шанс да стопи изоставането си на осем точки.