ЦСКА би и в реванша, чака датчани в следващия кръг

ЦСКА отнесе противника с общ резултат 6:1 и с повишено самочувствие чака следващия си съперник Копенхаген Снимка: CSKA.BG

ЦСКА отново победи Адмира Вакер и категорично отстрани австрийците във втория предварителен кръг на Лига Европа.

Този път "червените" надделяха с 3:1 при гостуването в Мьодлинг, а благодарение на победата с 3:0 в първия мач, класирането им въобще не беше под въпрос.

Централният нападател Мауридес отбеляза два гола за ЦСКА, първия от които още в 14-ата минута. При добра контраатака Кирил Десподов остана сам срещу вратаря и стреля в гредата, а Мауридес от метър довкара на празната врата за 1:0.

До почивката "червените" изпуснаха още две положения, а в 53-ата минута Мауридес вкара втория си гол, след като открадна топката при лошо връщане към вратаря Мануел Кутен.

Само две минути по-късно Синан Бакъш върна един гол за домакините с удар от границата на наказателното поле.

В 81-ата минута Жоржиньо оформи крайния резултат след отлична асистенция на резервата Един Джеси и така играчите на Нестор Ел Маестро се поздравиха с нова убедителна победа в Европа.

В следващия кръг ЦСКА ще срещне Копенхаген, а първият мач е в София на 9 август.