България отпадна от Евроволей 2019 след бледо представяне в Любляна

Публиката също доста помогна на домакините. Снимка: cev.eu
Публиката също доста помогна на домакините.

Националният отбор на България започна отлично 1/8-финалния си мач на Евроволей 2019 срещу домакина Словения и взе напечения първи гейм, за да поведе в резултата в "Арена Стожице" в Любляна.

След първата част обаче възпитаниците на Силвано Пранди се сринаха и отстъпиха на домакините с резултат 1:3 (27:25, 17:25, 16:25 17:25). Така родният тим напуска шампионата на Стария континент.

България отпада от Евро 2019 и отбелязва тъжен край на годината след неуспеха в олимпийската квалификация във Варна преди месец.

На първенството на континента бихме Румъния, Гърция и Португалия, загубихме от Италия, Франция и Словения.

СЛОВЕНИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:1 (25:27, 25:17, 25:16, 25:17)

СЛОВЕНИЯ: Деян Винчич, Митя Гаспарини, Тине Урнаут, Клемен Чебул, Ален Пайенк, Ян Кожамерник - Яни Ковачич-либеро

Старши треньор: АЛБЕРТО ДЖУЛИАНИ

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро

Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ.