Германия потегли с най-голямата победа на Евро 2016 дотук

13.06.2016, 00:04 (обновена 14.06.2016, 20:58)

1 от 4 снимки Назад Напред

евро 2016, германия - украйна

Шкодран Мустафи отбеляза първия гол за Германия на Евро 2016.

Германия потегли мощно - 2:0 над Украйна в мач от група С в Лил, и запази традицията никога да не губи на старта на европейските първенства. Освен това Бундестимът записа най-убедителната победа от началото на турнира.

Шкодран Мустафи откри в 19-ата минута, след като засече с глава центриране на Тони Кроос от пряк свободен удар. След това обаче световните шампиони отпуснаха газта и украинците бяха близо до изравнително попадение.

Най-напред Мануел Нойер майсторски отрази изстрел с глава на Йевхен Хачериди. След това Джером Боатенг с последни сили изчисти топката от голлинията след удар на Йехвен Коноплянка.

След почивката украинците сякаш спряха да си вярват, а Германия търпеливо чакаше своя шанс да затвори мача с втори гол. След няколко пропуска чакането приключи в добавеното време. Влезлият минути преди това Бастиан Швайнщайгер се разписа след бърза атака и центриране отляво на Месут Йозил.

Германците излязоха начело в класирането с по-добра голова разлика от Полша, която по-рано надви с 1:0 Северна Ирландия.

Oще: бастиан швайнщайгер  германия  евро 2016  йоаким льов  мануел нойер  томас мюлер  украйна  шкодран мустафи