Поредна идиотщина по българските терени: Метален прът и бутилки по вратаря на Славия (видео)

18-годишният вратар Антонис Стергиакис бе замерен с метален прът от феновете на Локо Пд Снимка: lokomotivpd.com
Очаква се „смърфовете” да отнесат сериозни санкции заради действията на феновете.

Снимка: lokomotivpd.com

Безумни сцени се разиграха на „Лаута” при победата на Славия с 2:1 над Локомотив (Пловдив). В средата на второто полувреме, при резултат 1:1, младият страж на „белите” бе замерян с всевъзможни предмети.

18-годишният вратар Антонис Стергиакис на няколко пъти се оплака от поведението на домакинските привърженици на рефера Ивайло Стоянов, в резултат на което към него полетяха бутилки и метален прът, хвърлен през мрежите зад вратата.

Двубоят бе спрян за няколко минути и трябваше президентът на клуба Христо Крушарски да укротява привържениците.

„Той е още дете, изплаши се. Първоначално не видях какво са хвърлили. Ако това желязо го бе уцелило в главата, можеше да го убие на място. Не може подобни неща да се позволяват по терените”, каза старши-треньорът на Славия Златомир Загорчич.

Иначе, „белите” стигнаха до победата, благодарение на гол на Ивайло Димитров в 82-рата минута. Преди това Галин Иванов бе открил в 47-ата, а 10 по-късно Парвизджон Умарбаев изравни.

Това бе втората победа за Славия от началото на Сезона. Столичани са 12-и с осем точки, а втората поредна загуба остави Локо Пд с 11 точки на седмата позиция.