Бербатов донесе успех на Монако

Димитър Бербатов отново вдъхнови своите съотборници за крайния успех, отбелязвайки двете попадение при успеха над Тулуза
Българинът бе посочен за играч на мача от в. "Екип".

Българският нападател на Монако Димитър Бербатов за пореден път доказа, че през този сезон именно на него ще се разчита за да вдъхнови младите играчи на монегаските.

В мач от 17-кръг на френската Лига 1, тимът от Княжеството спечели гостуването си на Тулуза с 2:0, като и двете попадения бяха дело на родния стрелец.

Бившият нападател на Манчестър Юнайтед напомни за най-добрите си изпълнения, след като малко преди почивката овладя по перфектен начин центриране в наказателното поле и с перфектен удар откри резултата.

През втората част отново всяка по-интересна ситуация минаваше през краката на Бербо, като така се стигна и до 77-та минува, в която той реализира дузпа за нарушение срещу Фабиньо.

Двете попадения за Бербатов, които са под номер четири и пет за него от началото на сезона, дойдоха само три дни след като той бе в основата на успеха на тима си над Ланс в междинния кръг в Лига 1, реализирайки дузпа.

Бившият капитан на националния ни отбор прекара дълго време извън терените поради контузия, която му попречи да вземе участие в последните срещи на Монако, като поради тази причина голът му в средата на седмицата бе и първото му попадение от месец август насам.