Дузпа в края остави Сити начело

Николас Отаменди отбеляза първия си гол във Висшата лига

Манчестър Сити спечели домакинството си на Норич с 2:1, но победата не дойде лесно.

След нулево първо полувреме, Николас Отаменди изведе „гражданите” напред в резултата в 67-ата минута, засичайки с глава центриране на Де Бройне от корнер.

Седем минути преди края на редовното време обаче, Камерън Джером изравни. Тогава на сцената излезе резервата Рахийм Стърлинг.

В 88-ата негов удар бе спрян от Ръсел Мартин с ръка на голлинията, за което бранителят на Норич получи директен червен картон. Яя Туре отбеляза отсъдената дузпа и направи резултата 2:1 минута преди края.

Дълбоко в добавеното време, Сити получи още една дузпа, след като Стъринг бе съборен в наказателното поле. Туре вече бе сменен и зад топката застана Коларов, който обаче пропусна, след като Джеймс Руди спаси удара му.

След победата, Сити остава лидер в класирането с 25 точки. Толкова има и Арсенал, но по-лошата голова разлика на „артилеристите” ги оставя на втората позиция.

„Топчиите” постигнаха класически успех в Уелс след 3:0 над Суонси. Оливие Жиру, Лоран Косчелни и Джоъл Кембъл се разписаха за гостите.

Лестър излезе на третата позиция, след като победи УБА като гост с 3:2. Рияд Марез с два гола и Джейми Варди с един бяха героите за „лисиците” в този мач.

Манчестър Юнайтед пък е четвърти, на четири точки от Сити и Арсенал, след като взе само точка от гостуването си на Кристъл Палас. „Червените дяволи” могат да са доволни, че изобщо си тръгнаха с нещо от „Селхърст парк”, след като домакините на няколко пъти направиха сериозни пропуски.