Лацио грабна Купата на Италия с късни голове

Милинкович-Савич се оказа златна резерва за Лацио и откри резултата само три минути след влизането си в игра Снимка: Getty Images

Лацио спечели Купата на Италия с победа с 2:0 над Аталанта във финала на "Олимпико".

Гол на появилия се като резерва Сергей Милинкович-Савич към края даде предимство на "орлите", а после Хоакин Кореа окончателно реши финалния мач, преминал в голямо надлъгване и много равностойна игра.

Преди това чистите ситуации пред двете врати бяха много малко.

В 26-ата минута Аталанта беше близо до гол, но ударът на Де Роон се отби в гредата, а после Дуван Сапата не намери вратата с глава.

Сапата имаше положение и в началото на втората част, но после двубоят доскуча и отиваше към продължения, но Лацио дочака своя момент. В 82-ата минута наскоро влезлият в игра Милинкович-Савич се извиси при центриране от корнер и с глава откри резултата.

В 90-ата минута Хоакин Кореа проведе самостоятелна контраатака, при която елиминира Фройлер и вратаря Галини, за да завърши за 2:0.

Така Лацио взе трофея за седми път в своята история.