ЦСКА и Лудогорец с 1:1 и трима изгонени

ЦСКА не успя да победи Лудогорец, въпреки че близо половин час игра с човек повече
Срещата бе изгледана от президента на клуба Александър Томов
Мачът изобилстваше с груби нарушения
Реферът Таско Тасков вдигна три червени картона - на Върджил Мисиджан, Маркиньос, както и на помощник-треньора на ЦСКА - Стойчо Младенов - младши
Съдийската бригада, ръководена от Таско Тасков, който бе избран след жребии два часа преди началото на срещата.

Най-голямото дерби на 16-я кръг от футболната ни "А" Група между отборите на ЦСКА и Лудогорец завърши без победител, след като двата отбора стигнаха само до 1:1 на стадион "Българска Армия".

От равенството най-голяма изгода имат "армейците", които запазиха преднината си от пет точки на върха във временното класиране.

Огромният заряд преди срещата се пренесе и на терена, като даде отражение в грубата игра и на двата отбора. Съдията Таско Тасков, който бе разпределен да води срещата с жребий, след несъгласието на червените за наряда на Николай Йорданов, вдигна два директни червени картона и много жълти.

Резултатът в срещата откри бранителя Александър Тунчев в 25-та минута, реализирайки четвъртия си гол този сезон. Десет минути по-рано отборът на Лудогорец бе останал с човек по-малко, след като звездата на тима Върджил Мисиджан бе изгонен за опасно влизане с бутоните в краката на Апостол Попов.

След гола играта бе накъсана от множество груби нарушения, като играчите на двата отбора оставиха тактическата дисциплина за сметка на емоциите. Няколко пъти Таско Тасков трябваше да се справя с напрежението, декорирайки опасните нарушения с жълт картон.

При един от изобилстващите фалове в 37-та минута Тони Силва спря непозволено Йордан Минев пред наказателното поле, давайки възможност на Фабио Ешпиньо да покаже способностите си за изпълнение на пряк-свободни удари.

Връщането на Лудогорец в мача въпреки численото преимущество на ЦСКА нажежи допълнително обстановката, като в 41-та минута Маркиньос бе изгонен след брутално влизане в краката на Светослав Дяков.

Помощник-треньорът на ЦСКА - Стойчо Младенов-младши също бе изгонен, след реплики към съдийската бригада.

Така до края на срещата двата отбора не предложиха много ситуации, като грубата игра не бе оставена на заден план.

Ситуацията в класирането не се променя, като столичния гранд продължава да води във временното класиране с пет точки пред втория Лудогорец и с десет пред третия Берое.