Суарес не помогна на Ливърпул

Суарес ухапа Иванович през април и трябваше да чака до края на септември, за да се върне в игра

Завръщането на Луис Суарес след наказание от 10 мача не помогна на Ливърпул в битката с Манчестър Юнайтед в третия кръг на Купата на Лигата. Юнайтед спечели с 1:0 като автор на гола беше Хавиер Ернандес, който отбеляза в началото на второто полувреме.

Точно 39 секунди след почивката Уейн Рууни изпълни корнер и Чичарито вкара от воле - с този успех мениджърът на Юнайтед Дейвид Мойс може да се утеши след неделния разгром, който тимът му преживя в мача със Сити.

Суарес вложи много енергия в мача и заедно с Даниел Стъридж беше най-опасният играч на Ливърпул на терена, като успя да удари и греда при изпълнение на пряк свободен удар. Преди това Виктор Мосес с глава измъчи Давид де Хея, но вратарят спаси, а Шинджи Кагава също удари греда за Юнайтед.

С този успех Юнайтед вече има шест поредни домакински победи над Ливърпул. В същото време тимът, воден от Брендън Роджърс стартира много силно новия сезон, но в последните три мача тимът няма победа.

Според Роджърс обаче завръщането на Суарес в състава ще изправи Ливърпул на крака. Луис попадна веднага в титулярния състав, не се впечатли от освиркванията на феновете на домакините и се вписа отлично в схемата на игра на Мойс: 3-5-2.

Като цяло мачът беше равностоен и в сериозна част от него Ливърпул имаше предимство, така че в щаба на Мойс трябва да са доволни от бързата реакция на Ернандес, която им осигури победата.