Арсенал и Челси преминаха III кръг на ФА къп за протокола

Иуоби отбеляза третия гол за Арсенал.

Арсенал продължава напред в четвъртия кръг за Купата на Англия, след като победи с 3:0 Блекпул на "Блумфилд Роуд".

Големият герой в този двубой бе 19-годишният кадър на школата на "артилеристите" Джоузеф Уилок, който отбеляза две от попаденията за гостите. Третото бе дело на Алекс Иуоби десетина минути преди края.

Носителят на трофея Челси започна защитата на трофея си с победа с 2:0 над Нотингам Форест на "Стамфорд Бридж". Алваро Мората вкара и двата гола след асистенции на 18-годишния Калъм Ходсън-Одой.

Сеск Фабрегас, за когото се смята, че това е  последният му мач с екипа на "сините" от Лондон, бе капитан на отбора, но пропусна дузпа и не успя да се сбогува с гол.