Волейболистите пак си играят с огъня - 3:2 над Египет

Волейболистите едва не загубиха от аутсайдера Египет, който до днес нямаше точка.

България победи Египет с 3:2 (22, 24, -23, -20, 11) на световното по волейбол в Полша. И май с това добрите новини свършват...

Поведохме с 2:0 гейма срещу аутсайдера в групата, но му подарихме два гейма, опитвайки сякаш напук на логиката да му дадем и мача. Така направихме и при 2:3 от Канада преди 4 дни.

Взехме само 2 точки, вместо три. Подарихме първата точка и на Египет, който нямаше такава от предишните си мачове.

За щастие, загубената точка няма да се отрази, защото във втората групова фаза, където резултатът срещу отпаднал тим не се зачита. В неделя вечер ни чака мач срещу Русия, категоричен лидер в групата. Ще бъде добре да вземем точки, по възможност поне 2, от двубоя.

Това ще ни даде добра платформа за втората група.

Но нищо обнадеждаващо не се случи на игрището, където отново видяхме разколебан български отбор след изпуснат гейм. При 2:0 нелепо допуснахме египтяните да спечелят третата част и настана странна нервност.

Е, спечелихме, поне за чест, защото загуба и от Египет щеше да дойде в повече.
Чакаме двубоя с Русия от 21,30 в неделя.