Гол с ръка и чиста победа доближиха Марсилия до финала

Играта с ръка на Товен остана незабелязана от съдиите и той откри резултата срещу Залцбург Снимка: Getty Images

Олимпик Марсилия надви Залцбург с 2:0 у дома в първи полуфинал от Лига Европа и изглежда много близо до финалния мач от надпреварата.

Французите бяха по-добри в мача и заслужиха победата си, но първият им гол беше дискусионен. В 15-ата минута Димитри Пайе центрира от фаул, а Флориан Товен засече топката с глава. Тя се удари и в ръката му преди да влезе във вратата, а съдиите признаха попадението за 1:0.

В 53-ата минута Залцбург пропусна много добър шанс след удар на Волф, който Йоан Пеле изби с върха на пръстите си.

10 минути по-късно домакините удвоиха преднината си. Пайе намери Клинтън Н'Жие в наказателното поле и резервата не сгреши сам срещу вратаря - 2:0.

В 77-ата минута Гулбрандсен можеше да върне един гол за Залцбург, но нацели гредата. Така австрийците ще търсят труден за постигане обрат в реванша на 3 май.