Феерия от тоалетна хартия на "Вайекас"

Радостта на феновете на Райо беше нестандартна, но за сметка на това пищна

Феновете на Райо Валекано засипаса с хиляди рула тоалетна хартия терена на собствения си стадион "Вайекас" и отложиха с няколко минути началото на петъчния двубой с Атлетико Билбао от Примера.

Запалянковците обаче не протестираха срещу клубното ръководство или нещо друго, а проявата бе признак на радост и щастие от факта, че "печеличките" запазиха елитното си място и за следващия сезон.

Баските дойдоха със сериозна агитка в Мадрид и имаха поводи за радост. Билбао победи с 3:0 и е сигурен за 4-то място, даващо право на участие в Шампионската лига.

Атлетик има 68 точки - с 9 повече от петия Севиля и с по-добри показатели в преките двубои.

Микел Сан Хосе откри резултата в 20-та минута, а само 10 по-късно Оскар де Маркос удвои резултата. Класическото 0:3 пък бе оформено от Андер Ерера.

С това поражение пък бе сложен край на добрата серия на Райо Валекано от 4 мача без загуба, като тимът остава на 9-ата позиция с 43 точки в актива си.

След края на двубоя публиката на Билбао отпразнува бурно завръщането на тима в Европа, а няколко човека на първите редове пострадаха, притиснати от тълпата.