Златното поколение на Белгия най-накрая се отпуши

Ромелу Лукаку беше големият герой за Белгия.
"Детелините" компенсираха с агресивна игра и единоборства.
Феновете на Република Ирландия се радваха на всяко статично положение, до което любимците им стигаха.
В края на първата част Тоби Алдервайрелд засече с глава центриране от корнер и преодоля вратаря, но Уес Хулахан изчисти от гол линията.
Витсел покачи на 2:0 и уби интригата.
Феновете на "червените дяволи" най-накрая бяха щастливи.

Талантливата селекция на Марк Вилмотс, който се чувстваше като у дома си на стадиона в Бордо, записа първа победа на Евро 2016, отнасяйки Ейре с 3:0.

През първото полувреме почти нямаше опасности пред двете врати. До по-сериозно положение достигнаха белгийците, когато след разбъркване в наказателното поле, топката попадна в краката на Еден Азар. Капитанът на „червените дяволи“ отправи мощно воле, което обаче мина над напречната греда.

Футболистите на Ейре бяха добре групирани по терена и компенсираха нулевата си ефективност в атака с агресивна игра и много борба по целия терен. В края на първата част Тоби Алдервайрелд засече с глава центриране от корнер и преодоля вратаря, но Уес Хулахан изчисти от гол линията.

Отбраната на Република Ирландия все пак бе преодоляна след почивката. Малко след подновяването на играта през второто полувреме, белгийците направиха бърза контраатака. Кевин де Бройне проби на скорост по дясното крило и подаде по земя към Лукаку. Централният нападател пое на границата на наказателното поле и с техничен удар преодоля вратаря Дарън Рандолф.

След един час игра защитата на Република Ирландия се пропука за втори път. Аксел Витсел получи центриране от десния фланг, навлезе на скорост в наказателното поле и заби топката с глава за 2:0.

В 70 мин. мачът окончателно приключи. Играчите на Ейре се бяха изнесли дълбоко в противниковата половина. Джеймс Маклийн изгуби топката и след мълниеносна атака „червените дяволи“ се оказаха с числено предимство пред вратата на Рандолф. Азар извади мека топка на дузпата за Лукаку, който имаше цялото време на света, за да си избере къде да стреля и не сгреши.

В последните мачове от група E Белгия се нуждае поне от равен срещу Швеция, за да се класира. Италия пък завършва 100% на първо място и чака втория отбор от група D.