Нова засечка на Интер

Нарушение срещу Барела можеше да донесе червен картон на Донати, но съдията го пожали Снимка: Getty Images

Интер стигна само до 1:1 срещу Лече в 20-ия кръг на Серия А и не успя да настигне първенеца Ювентус в класирането.

"Нерадзурите" поведоха с попадение с глава на Алесандро Бастони в 71-ата минута, но Марко Манкозу изравни 6 минути по-късно, а след това Фалко удари греда от фаул и така Интер можеше дори да загуби срещата.

Първата част ще се запомни с две спорни отсъждания - първо съдията спести възможен червен картон за Лече, а после отсъди дузпа за домакините, но ВАР я отмени.

Интер остава втори в Серия А с 47 т., а Ювентус е с 48, но по-късно тази вечер може да увеличи преднината си, ако победи Парма.

Лече се измъкна от зоната на изпадащите и е на 17-ата позиция, на точка пред Бреша.