Наполи изпусна ПСЖ в 93-ата минута, шедьовър на Ди Мария

Инсиние и Мертенс на два пъти даваха преднина на Наполи, но домакините се спасиха от поражение в края Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен и Наполи направиха атрактивно 2:2 във Франция в дербито от група C на Шампионската лига.

Гостите на два пъти повеждаха в резултата, но ПСЖ измъкна равенство с шедьовър на Анхел ди Мария в 93-ата минута.

Началният натиск на домакините не доведе до нищо кой знае какво, а не след дълго Наполи тръгна в атака и стигна до греда на Мертенс при чисто положение.

В 29-ата минута Лоренцо Инсиние получи извеждащ пас и с едно докосване прехвърли Ареола за 1:0.

До почивката ПСЖ не успя да реагира на предизвикателството, но в 60-ата минута равенството беше възстановено с автогол. Тома Мюние центрира отдясно и Марио Руи отклони в собствената си врата за 1:1.

В 77-ата минута Дрис Мертенс за втори път изведе Наполи напред. Неаполитанците бяха на 120 секунди от успеха, но в 93-ата минута Анхел ди Мария отправи невероятен фалцов удар извън наказателното поле и не остави шанс на Оспина за крайното 2:2.

В другия мач от група C Ливърпул се наложи безпроблемно над Цървена звезда с 4:0 на "Анфийлд".

Роберто Фирмино откри в 20-ата минута след няколко залъгващи движения и удар с левия крак. Още преди почивката Мохамед Салах реши всичко с втори гол, а в началото на втората част египтянинът отбеляза дузпа, за да направи резултата класически.

В 76-ата минута Ливърпул получи втора дузпа за игра с ръка, която Садио Мане пропусна заради добра намеса на Милан Борян на вратата.

Само 4 минути по-късно Мане се реваншира и отбеляза четвъртия гол след асистенция на резервата Стъридж.

Така в групата водят "мърсисайдци" с 6 т. пред Наполи с 5 и ПСЖ с 4, а борбата за първите две места продължава да е непредсказуема.