Левски и Литекс със зрелищно 2:2

Феновете на Левски не успяха да видят победа над Литекс.

Левски и Литекс завършиха 2:2 в мач от 17-ия кръг на "А" футболна група. "Сините" доминираха почти през целия мач, но не успяха да спечелят трите точки. Ремито остави Левски на четвъртото място, но тимът вече се изравни по точки с третия Берое.

Литекс пък се утвърди на 6-о място с 2 точки повече от седмия Ботев, който по-рано загуби с 0:3 от Славия. Двубоят на "Герена" започна с едноминутно мълчание в памет на дългогодишния лекар на Левски д-р Жан Филипов, който почина вчера.

Литекс поведе с първата си по-сериозна атака в 8-а минута. Страхил Попов центрира от дясно и Кристиян Малинов отблизо засече топката в мрежата. Последва натиск на домакините, които успяха да стигнат до обрат до почивката. В 28-а минута Валери Домовчийски изравни с техничен удар с пета след пробив на Антонио Аниете в пеналта.

"Сините" продължиха да атакуват по-настойчиво и минута преди края на първото полувреме най-добрият на терена Антонио Аниете увенча силната си игра с гол. Роман Прохазка проби от дясно и центрира, а Аниете успя да реализира след грешка в центъра на защитата на Литекс.

След почивката Левски продължи да бъде по-активният отбор, но противно на хода на играта Литекс изравни. Точен за "оранжевите бе влезлият като резерва юношески национал Кирил Десподов, който матира вратаря Пламен Илиев с хубав удар в горния ляв ъгъл.

Левски пропусна да вкара трети гол в следващите минути след пропуски на Домовчийски и Аниете. Минута преди края на редовното време бърза контраатака на Левски завърши с извеждащо подаване към Аниете, но испанецът стреля покрай вратата.