Ливърпул би Сити с дузпи за радост на Джеймс Бонд

Влезлият като резерва през второто полувреме Рахийм Стърлинг изравнява за 2:2 пред погледа на разочарования вратар на Сити Джо Харт.

Ливърпул победи Манчестър Сити с дузпи - 3:1, след като редовното време завърши 2:2 в зрелищен мач от турнира за Шампионската купа в САЩ. Първият и вторият от Висшата лига за миналия сезон направиха страхотно зрелище, като двубоят изобщо не приличаше на приятелски.

На култовия бейзболен "Янки Стейдиъм" в Ню Йорк дойде и Джеймс Бонд - актьорът Даниел Крейг е фен на Ливърпул, като дори бе опънал малко знаме на тима в ложата си. До него бе и колегата му Майк Майърс, изиграл ролята на Остин Пауърс. Триото допълваше Кени Далглиш, когото камерите също показваха в ложата.

Манчестър Сити повеждаше два пъти в резултата с попадения на Стеван Йоветич, но Джордан Хендерсън и Рахийм Стърлинг възстановяваха равенството.

При дузпите Симон Миньоле спаси два удара - на Яя Туре и Хесус Навас, а Александър Коларов стреля над гредата. За Ливърпул изпусна само Даниел Стъридж.

Така с 5 точки Ливърпул е първи в група В на турнира и при успех над Милан в последния мач в неделя ще играе финал. Там почти сигурно ще и Манчестър Юнайтед от другата група. Дерби ще има, защото дори Ливърпул да не успее срещу Милан, Сити (с 4 т.) е абсолютен фаворит да бие Олимпиакос (с 3 т.) и да е вторият финалист.