Черно море спря Литекс на старта на втората фаза

Литекс на треньора Златомир Загорчич не успя още на старта на втората фаза от първенството.

Литекс излезе пред Лудогорец единствено заради предимството си в преките двубои, но се провали на старта на втората фаза от първенството - 0:0 у дома с Черно море.

Гостите дори можеха и да спечелят, защото преди почивката бяха по-добрият отбор на терена.

Литекс стигна до едно положения и уцели греда чрез Джордан. След почивката домакините натиснаха и можеха да вкарат при няколко разбърквания, но не създадоха кой знае колко опасни ситуации.

В неделя Литекс приема в първи четвъртфинал за Купата на България Лудогорец.

В събота първият кръг от втората фаза включва и вечното дерби ЦСКА - Левски, а в неделя е мачът Ботев - Локомотив (Пд), който е в ... София.