Лудогорец е на полуфинал за Купата

Ботев е сред евентуалните съперници на Лудогорец по пътя към трофея

Лудогорец победи Литекс с 2:1 и в реванша от четвъртфиналите на турнира за Купата на България и с общ резултат 4:2 се класира за полуфиналите.

Срещата започна добре за гостите, след като Момчил Цветанов отбеляза в 35-та минута, но "орлите" изравниха до почивката.

Козмин Моци се разписа за 1:1 45-та минута, а Пламен Николов си отбеляза автогол в средата на второто полувреме.

Срещата бе официален дебют за Миодраг Йешич начело на "оранжевите". Сърбинът замени на поста своя сънародник Златомир Загорчич, който бе уволнен след загубата от ЦСКА миналия уикенд.

Другите полуфиналисти за Купата са пловдивските Ботев и Локомотив, както и Локомотив София.