Закъса ли Ливърпул?

Балотели и компания се оказаха безсилни срещу Уест Хем
Роджърс трябва да намери начин да измъкне Ливърпул от трудната серия
След две поредни загуби "чуковете" и Сам Алардайс си поеха глътка свеж въздух Снимка: getty images
След две поредни загуби "чуковете" и Сам Алардайс си поеха глътка свеж въздух
Йозил демонстрира рязко подобрение във формата

Ливърпул вече има три загуби от пет мача от началото на новия сезон във Висшата лига, а вчерашната загуба с 1:3 срещу Уест Хем на „Ъптън парк" сигурно е притеснила почитателите на тима. Дали тимът на Брендън Роджърс изпада в криза или това е просто неприятно стечение на обстоятелствата?

Ранните голове на Уинстън Рийд и Диафра Сако се оказаха достатъчни за победата, а гостите успяха да върнат само едно попадение чрез Рахийм Стърлинг, след което осъществиха сериозен натиск след почивката, но без особен резултат. И в самия край гола на Амалфитано оформи първата победа на „чуковете" срещу Ливърпул у дома от 1988 година насам.

Това е втора поредна загуба за Ливърпул в шампионата, а Уест Хем си пое въздух, тъй като играчите на Сам Алардайс бяха загубили предишните си два мача във Висшата лига. Този успех е още по-важен като се има предвид, че в последните осем мача срещу Ливърпул, футболистите на Уест Хем бяха спечелили само 4 точки.

За последно Ливърпул загуби три от първите си пет мача във Висшата лига преди две години. И това се случва твърде рядко, защото преди това нещо подобно се е случвало чак през 1959, когато Ливърпул се е състезавал във Втора дивизия.

Натискът на Ливърпул сред почивката далеч не беше толкова резултатен, колкото очакваше Роджърс - играчите му владееха повече топка - през 62% от времето, но Уест Хем завърши мача с повече удари към противниковата врата - 13, седем от които в рамките на вратата. И още един елемент, който започва да увеличава напрежението в тима - новото попълнение Марио Балотели няма гол във Висшата лига от 28 ноември 2012, когато вкара на Уигън.

Все пак, попадението на Стърлинг донесе някаква утеха на Ливърпул, макар и основно статистическа - това е 34-ят пореден гол на тима в последните 12 мача като гост, а освен това Рахийм установи клубен рекорд с голове в последните 17 мача на Ливърпул като гост във Висшата лига.

Опитите на Роджърс да раздвижи играта на тима с използването на Фабио Борини - първи мач за него като титуляр от почти две години и впоследствие пускането на Рики Ламбърт също не дадоха резултат. А постоянният натиск към вратата на домакините показа, че Ливърпул е твърде уязвим към контраатаки и в самия край голът на Амалфитано го доказа.

В същото време пробиващият си път нагоре в класирането Арсенал нямаше никакви проблеми като гост на Астън Вила - победа с 3:0 за лондончани. Трите гола за Арсенал паднаха в рамките на 192 секунди - от попадението на Йозил в 34 минута до автогола на Сисоко в 36 и мачът беше решен.

Саутхемптън успя да измъкне трудна победа като гост над Суонси - 0:1 с гол на резервата Ваниама. „Светците" бяха сериозно улеснени по пътя към победата от изгонването на Вилфред Бони точно преди почивката, който направи две глупави нарушения и съдията просто нямаше избор дали да го остави на терена.