Лестър е стопроцентов в лигата, Реал не прости на Легия

Марез вкара ценния гол за победата над Копенхаген, с която Лестър вече е с три победи от три мача в Шампионската лига и гледа към фазата на елиминациите

Английският шампион Лестър продължава страхотното си представяне при своето дебютно участие в Шампионската лига.

Тази вечер "лисиците" победиха с 1:0 Копенхаген и записаха трета победа от три мача, с което вече гледат към следващата фаза в надпреварата.

Единственият гол за Лестър отбеляза Рияд Марез отблизо в 41-ата минута след подаване с глава на Ислам Слимани.

В другия мач от групата Порто обърна Брюж до 2:1 и събра 4 точки, колкото има и Копенхаген. Със своите 9 т. обаче, Лестър води убедително.

В група F Реал Мадрид и Борусия Дортмунд записаха победи и водят в класирането с по 7 т.

Реал разби Легия Варшава с 5:1 с голове на Бейл, Асенсио, Лукас и Алваро Мората. Йодловиец си вкара автогол, а почетното попадение за поляците отбеляза Радович от дузпа.

Борусия надделя с 2:1 в гостуването на Спортинг с попадения на Обамаянг в началото и Вайгъл в самия край на първото полувреме. След почивката Спортинг върна един гол чрез Бруно Сезар, но за повече не намери сили.