Арсенал оцеля, резултати в Шампионската лига

Марек Хамшик (вдясно) асистира за гола на Игуаин, но Наполи не успя да преодолее у дома Атлетик - 1:1.

Арсенал се измъкна сух от изключително тежък първи мач в плейофа на Шампионската лига - 0:0 като гост на Бешикташ в Истанбул. Гостите можеха и да спечелят с 2 добри положения в двубоя, но като цяло не успяха да покажат потенциала, който има в състава на Арсен Венгер.

Още в третата секунда Арсенал можеше да изостава - домакините изпълниха център и Демба Ба стреля директно по вратата, а изненаданият Войчех Шчесни успя само да чукне топката в напречната греда.

Десет минути преди края Аарън Рамзи получи и втори жълт картон, с което пропуска реванша. Под въпрос за него е капитанът Микел Артета, който бе сменен с травма.

В Неапол гостите от Атлетик поведоха с гол на Икер Муняин преди почивката, но Наполи се вдигна и изравни с попадение на Гонсало Игуаин - 1:1. Домакините имаха серия златни шансове в края, но не взеха аванс преди реванша в страната на баските.

Франц Шимер и Джонатан Сориано дадоха солиден аванс на Залцбург у дома срещу Малмьо, но гол в добавеното време на Емил Форсберг направи реванша непредвидим - 2:1 за австрийците.

Леверкузен си осигури предимство с 3:2 като гост на Копенхаген, като головете вкараха Щефан Кислинг, Карим Белараби и Хюн Мин Сон. За домакините попадения върнаха Матиас Йоргенсен и Даниел Амартей.