Атлетико се върна на върха в Лига Европа след перфектен финал срещу Марсилия

16.05.2018, 22:41 (обновена 17.05.2018, 09:25)
Марсилия - Атлетико Мадрид 0:3

Гризман и Коке се радват след втория гол във вратата на противника, който на практика реши мача

Атлетико Мадрид спечели трофея в Лига Европа с убедително 3:0 над Олимпик Марсилия на финала в Лион.

Футболистите на наказания да гледа от трибуните Диего Симеоне не оставиха съмнения в превъзходството си над съпреника, въпреки някои трудни моменти през първата част, и вдигат купата за трети път след 2010 и 2012 г.

Началото беше за Олимпик - французите наложиха високо темпо и владееха играта. В 3-ата минута Димитри Пайе изведе Валер Жермен сам срещу Облак, но нападателят стреля разочароващо извън вратата.

Атаките на Марсилия продължиха, но те не стигнаха отново до толкова чисто положение и в 21-ата минута Атлетико поведе при първата си ситуация. Вратарят Манданда отправи рисков пас към Ангиса, който си спря зле топката, тя отскочи и от Габи и стигна до Антоан Гризман. Само срещу вратаря, Гризман нямаше как да сгреши и изведе Атлетико напред - 1:0.

Играчите на Руди Гарсия изглеждаха разколебани след гола, а в 32-ата минута дойде още една много лоша новина за тях - капитанът и двигател на отбора Пайе напусна принудително поради контузия и се разплака при смяната си.

Второто полувреме също започна кошмарно за Марсилия. В 49-ата минута Гризман вкара втория си гол след прекрасна атака, при която Коке асистира, а французинът технично копна топката над Манданда - 2:0.

"Дюшекчиите" се разиграха и вече бяха по-добрият отбор на терена. Олимпик рядко успяваше да организира нещо смислено, но в 81-ата минута имаше златен шанс да се върне в мача.

Резервата Костас Митроглу стреля много добре с глава след центриране отдясно и топката се отби в страничната греда.

В 89-ата минута капитанът на "дюшекчиите" Габи довърши съперника с трети гол с диагонален удар отдясно и празненствата в Атлетико започнаха.

Oще: антоан гризман  атлетико  атлетико мадрид  валер жермен  габи  греда  два гола  диего симеоне  димитри пайе  дюшекчиите  капитан  коке  контузия  костас митроглу  купа  лига европа  марсилия  на върха  олимпик  олимпик марсилия  перфектен  руди гарсия  стив манданда  трофей  финал  французи  ян облак