Пиронкова също отпадна в първия кръг в Рио

Пиронкова изпусна победата, след като взе първия сет.

Цветана Пиронкова не намери сили да запази позитивната традиция от последните две олимпиади да потегля победно и този път беше спряна още на старта от Лаура Зигемунд след 6-1 4-6 2-6. За съжаление, организаторите не поставиха мача на телевизионен корт и не можахме да изгледаме единствения двубой на най-добрата ни тенисистка в Рио де Жанейро.

Пиронкова спечели седем от първите осем точки в двубоя и скоростно поведе с 2-0 гейма. Българката изпитваше затруднения в следващите си две подавания, но отрази общо три брейкбола, за да поведе с 4-1, а след това тотално съкруши съпротивата на съперничката си с втори пробив за 5-1 и скоро фиксира резултат 6-1 на таблото.

Цвети продължи да натиска след почивката и пропусна два шанса в откриващото подаване на Зигемунд, но удари второто и поведе с 2-1. За съжаление, този път германката реагира по-остро и веднага направи рибрейка за 2-2 гейма. Последва поредица от спокойни сервис геймове, докато при 5-4 Зигемунд успя да се добере до сетбол на сервис на българката и рестартира сблъсъка.

Нещо повече, германката проби на нула за 2-0 в решаващия сет, само че Пиронкова се пребори за рибрейк и направи 2-2. Зигемунд обаче скоро си върна аванса и с три поредни гейма се откъсна с 5-2, а дори подпечата обрата с още един пробив за 6-2.