Паметен гол донесе европейски успех на ЦСКА

Тиаго игра на непривична позиция, но отбеляза победния гол в момент, когато се беше върнал по-назад в обичайната си роля Снимка: CSKA.bg

ЦСКА-София взе трудна победа на старта на Лига Европа и надделя с 1:0 над латвийския Рига на "Българска армия".

Красив гол с удар отдалеч на Тиаго Родригес донесе успеха в дебюта на новия треньор на "червените" Нестор Ел Маестро и така българският вицешампион си осигури предимство с чиста победа преди ответния сблъсък.

В състава на ЦСКА титуляр беше 17-годишният Валентин Антов, а на върха на атаката се наложи да бъде преквалифициран Тиаго Родригес заради продажбата на Фернандо Каранга и контузията на Кирил Десподов.

През първото полувреме по-чистите положения бяха за Рига. В 9-ата минута Черниаускас спаси удар на Енин, а в самия край на полувремето отново вратарят направи важно спасяване след неразбирателство в защитата на ЦСКА.

Второто полувреме започна по страхотен начин за домакините и в 49-ата минута Тиаго Родригес откри резултата със страховит удар от трийсетина метра.

До края почти липсваха интересни ситуации в мача, а "армейците" показаха, че са доволни от този резултат, макар че направиха две опасни атаки в последните пет минути. Гостите не стигнаха до каквито и да е възможности за нещо по-интересно и ще решават всичко на реванша.

Той е в Латвия на 19 юли, а ако ЦСКА преодолее Рига ще срещне австрийския Адмира Вакер в следващия кръг.