Пеп: Съдиите могат да решат всеки мач; Клоп: Победихме заслужено

Пеп бе изгонен на трибуните на почивката заради протест заради отменения гол на Сане.

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола изтъкна редица съдийски грешки по време на двата четвъртфинала с Ливърпул, които са повлияли на крайния изход на двубоя.

Мърсисайдци спечелиха реванша с 2:1 и с общ резултат 5:1 продължават напред.

Сити отбеляза ранно попадение, но след това редовен гол на Сане бе отменен, което предизвика гнева на Пеп и той бе изгонен на трибуните.

"Поздравления за Ливърпул. Дано те представят достойно Англия. Казах на съдията, че за мен голът на Сане е редовен и затова бях изгонен.

Всичко щеше да е различно при 2:0 в наша полза. Щеше да е различно и ако при гола на Салах в първия мач бе вдигната засада.

Също така, ако попадението на Габриел Жезус бе зачетено. В този турнир силите на отборите са много изравнени и затова съдийските решения са толкова важни. Те могат да решат изхода на всеки мач", заяви Гуардиола.

Колегата му от Ливърпул Юрген Клоп изтъкна, че тимът му е контраатакувал много успешно и победата е заслужена

"Тази вечер бе доста трудно, особено в началото. Сити вкара красив гол, който им подарихме. Очаквах нещо подобно, но съм доволен от реакцията на моите футболисти.

Съперникът пое всички възможни рискове, докато ние се защитавахме добре и имахме нужда и от малко късмет.

Бях много щастлив на полувремето, ако трябва да бъда честен. Гуардиола реши да рискува и това можеше и да му се отплати.

Те можеха да вкарат два или три гола през първото полувреме, но бе напълно ясно, че ако успеем да задържим топката, ще стигнем до положения за гол.

С поледната атака за първата част показахме как се контраатакува и точно по този начин вкарахме и двете попадения. Освен това се защитавахме много добре. Това не бе най-силният ни мач, но смятам, че победихме заслужено", обобщи Клоп.