Сити се върна на победния път, страхотен гол на Давид Силва (видео)

Манчестър Сити се върна на победния път Снимка: Getty Images
Манчестър Сити се върна на победния път

Манчестър Сити се върна на победния път след загубата с 0:2 от Уулвърхемптън миналия кръг. „Гражданите“ победиха Кристъл Палас със същия резултат във визитата си на „Селхърст Парк“.

И двете попадения паднаха през първата част, само в рамките на две минути. Габриел Жезус откри резултата в 39-ата, а секунди по-късно Давид Силва оформи крайното 2:0 с изключително воле между краката на вратаря.

Тимът на Пеп Гуардиола можеше да си тръгне и с далеч по-изразителен успех, но няколко пропуска на Рахийм Стърлинг не позволиха на това.

Десетина минути преди края пък Габриел Жезус реши да завърши една атака сам, вместо да подаде на Кевин де Бройне, който се намираше сам срещу опразнената мрежа, но сгреши и прати топката над вратата.

Победата върна Сити на втората позиция с актив от 19 точки, на пет зад лидера Ливърпул, който в неделя гостува на Манчестър Юнайтед. Палас е шести с 14.