Барселона подобри 17-годишен рекорд на Байерн

Лео Меси вкара два гола и подаде за още два за разгрома с 5:1 над Лион Снимка: Getty Images
Лео Меси вкара два гола и подаде за още два за разгрома с 5:1 над Лион

Барселона се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига след разгром с 5:1 над Лион на „Камп Ноу“, а с победата постави и нов рекорд.

Каталунците са непобедени на свой терен във вече 30 домакинства в най-престижния европейски клубен турнир.

Досега рекордът принадлежеше на Байерн Мюнхен, който нямаше загуба в 29 поредни двубоя у дома между 1998 и 2002 г.

В 30-те си мача без загуба Барса регистрира 27 победи и само три равенства, превръщайки „Камп Ноу“ в истинска крепост.

Последната загуба за „блаугранас“ на собствен терен датира от 2013-а, когато отпадна на полуфиналите след две тежки загуби от… Байерн Мюнхен.

Тогава тимът на Пеп Гуардиола загуби с 0:4 на „Алианц Арена“ и с 0:3 на своя „Камп Ноу“.

След победата на Ливърпул над Байерн в сряда вечер пък няма да имаме германски представител на четвъртфиналите в турнира за първи път от 13 години насам.