Резервите на Челси продължават победния си марш в Лига Европа

Жиру отново беше на висота и вкара два пъти за Челси Снимка: Getty Images
Жиру отново беше на висота и вкара два пъти за Челси

Челси продължава без грешка в Лига Европа и постигна пета поредна победа в група L от турнира.

На "Стамфорд Бридж" играчите на Маурицио Сари отнесоха ПАОК с 4:0 с два гола на Оливие Жиру и по един на Калъм Хъдсън-Одой и Алваро Мората.

Още в 7-ата минута гостите останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Йевхен Хачериди за фаул срещу откъсващия се Жиру. Така резервите на Челси, които бяха получили шанс за изява, имаха лесна задача през остатъка от срещата.

В 27-ата минута Педро намери Жиру и той откри резултата. 10 минути по-късно отново французинът беше точен, засичайки в близкия ъгъл дълго подаване зад защитата.

След почивката Хъдсън-Одой покачи на 3:0 също с изстрел в близкия ъгъл, а в 78-ата минута младокът центрира на Алваро Мората, който с глава оформи крайния резултат.

Така Челси вече има 15 т. в групата, в която първото място на "сините" е гарантирано.

По-рано днес БАТЕ Борисов победи МОЛ Види с 2:0 у дома и излезе пред унгарците, като и двата тима имат по 6 т. ПАОК остава с 3.