ЦСКА спечели голово шоу в Хасково

Буш е откритието на сезона за "червените".

ЦСКА победи Хасково с 4:2 като гост и отново стъпи на победния път след нулевото реми със Славия миналия кръг. "Червените" бързо решиха изхода на мача на тежкия терен в Хасково.

Антон Карачанаков откри резултата в 15-а минута със своя специалитет - пряк свободен удар. Крилото стреля от далечно разстояние и след рикошет и закъсняла намеса на вратаря на Хасково Пейков, топката влезе в мрежата.

Шест минути по-късно голмайсторът на "червените" Серджиу Буш се разписа и ЦСКА поведе с 2:0. Румънецът бе на правилното място и с добавка прати топката във вратата, след като Пейков отрази удар на Карачанаков.

Ранните попадения улесниха задачата на гостите, които без напрежение контролираха мача. В 34-та минута Хасково остана с 10 души на терена след червен картон на Майкъл Тевия за удар без топка.

След подновяването на играта ЦСКА вкара трети гол. Луис Соарес получи пас от Серджиу Буш в наказателното поле, пребори се със защитник на Хасково и с удар по тревата матира за трети път Пейков - 3:0 за ЦСКА.

В 57-а минута Соарес върна жеста, като подаде на Буш, който с удар от границата на наказателното поле вкара втория си гол в мача, който е негов 10-и от началото на сезона.

Последва отпускане в редиците на ЦСКА и гостите допуснаха два гола от непретенциозния съперник, който освен това беше и с човек по-малко на терена.

Хасково намали в 73-а минута след индивидуална акция на Педро Еуженио, който не остави шансове на Якуб Дивиш с добре премерен удар от 20-ина метра.

Това е първи гол на Еуженио с екипа на Хасково и първи във вратата на ЦСКА в официален мач от 28 септември насам.

В 80-а минута Хасково върна още едно попадение и негов автор стана влезлият като резерва Деян Лозев, който не остави шансове на Дивиш след плонж и силен удар с глава.