21.06.2016, 23:55 (обновена 23.06.2016, 12:17)

1 от 6 снимки Назад Напред

евро 2016, испания, хърватия

Иван Перишич наказа испанците в последните минути.

В поредната късна драма на Евро 2016 Хърватия срази с 2:1 Испания и я измести от върха в група D. Шампионите бяха наказани за пресметливата си тактика и на осминафиналите ще трябва да се изправят срещу Италия.

В другия сблъсък Турция надви с 2:0 Чехия и благодарение на трите точки запази шансове за следващата фаза. Попаденията отбелязаха Бурак Йълмаз и Озан Туфан.

Тимът на Висенте Дел Боске поведе при първата си сериозна атака - Сеск Фабрегас насочи топката към вратата след перфектно подаване на Давид Силва, а Алваро Мората я довкара буквално от голлинията.

Хърватия, която бе без голямата си звезда Лука Модрич, отговори с греда на Иван Ракитич. Халфът на Барселона прехвърли Давид де Хеа, но късметът му обърна гръб. Малко преди почивката Никола Калинич изравни с елегантен удар след центриране на Иван Перишич отляво.

През второто полувреме в център на събитията се превърна холандския рефер Бьорн Куйперс. Той най-напред подмина претенциите на хърватите за дузпа срещу Марко Пиаца, а минути по-късно отсъди спорен наказателен удар за едоноборство между Симе Вършалко и Силва. Даниел Субашич обаче отрази изстрела на Серхио Рамос.

А в 88-ата минута Перишич подпечата заслужения успех след скоростна контраатака.

Хърватите, които затвърдиха статута си на един от фаворитите в турнира, ще имат сравнително лесна задача на осминафиналите. Те ще срещнат един от третите отбори в групи B, Е или F.