Ливърпул напълни кошницата на Евертън и постави нов клубен рекорд

Ориги вече има 5 гола за Ливърпул срещу Евертън във Висшата лига и вече е единствено зад Роби Фаулър (6) и Стивън Джерард (9) в тази статистика Снимка: Getty Images

Ливърпул продължава да мачка във Висшата лига и тази вечер отнесе с 5:2 градския съперник Евертън на "Анфийлд".

Мърсисайдското дерби завърши с очаквана победа за лидерите в класирането и предложи голово шоу с 6 гола още през първата част. Ливърпул пък постави нов клубен рекорд, като не познава загубата вече 32 поредни мача в Премиършип.

Юрген Клоп беше прибегнал до няколко ротации в състава си, които се оказаха успешни. Треньорът беше оставил Фирмино, Хендерсън и Салах на скамейката, а получилите титулярно място Дивок Ориги и Джердан Шакири отбелязаха три от головете за тима.

Ориги откри още в 6-ата минута, а Шакири направи 2:0 в 17-ата с първия си гол от миналата Коледа насам.

В 21-ата минута Майкъл Кийн намали за "карамелите" след грешка на Ловрен, но 10 минути по-късно домакините възстановиха аванса си с втория гол на Ориги. Белгиецът натрупа 5 попадения за Ливърпул срещу Евертън във Висшата лига и вече е единствено зад Роби Фаулър (6) и Стивън Джерард (9) в тази статистика.

В края на частта съперниците си размениха по още един гол. Садио Мане покачи на 4:1 след поредната смъртоносна контраатака на "червените", а малко по-късно Ричарлисон с глава намали на 2:4.

След почивката Ливърпул без твърде големи затруднения довърши двубоя и можеше да вкара още няколко гола, но Мане пропусна чисто положение десетина минути преди края, а после имаше още една ситуация, в която излъга вратаря, но не успя да нанесе удар.

Секунди след това златен шанс за Евертън пропусна Мойс Кийн.

В 90-ата минута Джорджиньо Вайналдум фиксира крайното 5:2.

Поредният успех оставя Ливърпул убедително на първото място с 43 т., 8 повече от втория Лестър и 11 над действащия шампион Манчестър Сити.

Закъсалият Евертън вече е в зоната на изпадащите с 14 т.