Лудогорец разби Литекс и настъпва към трета поредна

Златински се разписа за 3:0 от дузпа

Шампионът Лудогорец записа убедителна победа над конкурента си за титлата Литекс.

Няколко дни след отпадането от Лига Европа, "зелените" отново превключиха само на родна вълна и разгромиха "оранжевите" с 3:0 в Разград.

Това бе втори успех за разградчани в третия мач между двата отбора в рамките на две седмици.

Лудогорец вече води с 3 т. на Литекс, но е и с мач по-малко.

Първото попадение реализира Жуниор Кишада в 18-та минута. Светослав Дяков направи пробив през центъра и подаде към бразилеца, който си пое топката и без да се бави с плътен удар я прати във вратата на гостите от Ловеч.

В 23-та минута Марселиньо завърши по най-добрия начин отлична триходова комбинация. Мисиджан подаде към Жуниор Кайсара, който изведе сам срещу вратаря Марселиньо.

Халфът на "зелените" замахна и изчака стража Александров да легне, и след това майсторски го прехвърли за 2:0.

В 67-та минута Христо Златински окончателно сложи точка на спора. Халфът отбеляза трети гол за своя тим от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Йордан Минев от страна на Пламен Николов.