Несигурен Левски се издъни срещу Славия

Левски изпусна победата в края.

Отборът на Славия показа търпение и желание и стигна до равенство 1:1 с Левски на Националния стадион в най-старото столично дерби от 20-ия кръг на Първа футболна лига.

"Сините" поведоха с ранен гол на Серджиу Буш и се виждаха като победители до 82-рата минута, когато Андреа Христов подели точките.

Така "белите" спряха победната серия на Левски, който беше с три поредни успеха след конфузното равенство с Витоша.

В 17-та минута "сините" откриха резултата. Цветкович пресече пас на Абуд и подаде към Прохазка, който от своя страна изведе Серджиу Буш сам срещу вратаря и румънецът пусна технично топката покрай Стергиакис за 1:0.

До края на полувремето ново попадение на падна, а след почивката Левски продължи да владее инициативата.

С напредването на времето обаче тимът на Делио Роси, противно на логиката, се отпусна.

В 75-та минута домакините като по чудо не изравниха. Галин Иванов нахлу в наказателното поле на сините, където преодоля последователно Кабрал, Пиргов и Мики Орачев, озова се очи в очи с Митрев, но от 7-8 метра стреля в аут.

Няколко по-късно обаче Андреа Христов отбеляза така важния гол за "белите".

Футболист на белите центрира отляво, резервата Мики Орачев изби в главата на Владислав Узунов, а рикошетът се превърна в отличен пас към непокрития Андреа Христов и централният защитник на Славия вкара от 12-13 метра под плонжа на Митрев за 1:1.