Втори медал за българския ансамбъл на Световното първенство

Ансамбълът се представи силно и в двата финала днес Снимка: БФХГ
Ансамбълът се представи силно и в двата финала днес

Ансамбълът по художествена гимнастика взе втори медал от Световното първенство в Пезаро.

След като вчера грабнаха среброто в многобоя, днес гимнастичките завършиха трети на 3 топки и 2 въжета и останаха четвърти на пет обръча.

След чудесно изиграно съчетание и съвсем дребни неточности, българският ансамбъл получи оценка 18.600 на топки и въжета. Русия завърши на първо място в този финал с 18.900, а втори са японките само с 50 стотни над нашите - 18.650.

Ансамбълът игра силно и на обръчи, но оценка от 18.250 остави момичетата на четвъртата позиция.

Така шампионатът в Пезаро завършва с общо три медала за България, тъй като в индивидуалната надпревара Невяна Владинова прибави бронз на топка.