Дунав потрепери, но и догодина ще играе в елита

Дунав остава в елита!

Дунав Русе запази мястото си в Първа лига след трудна победа с 2:1 над Царско село на плейофа, игран на базата на Ботев Пловдив в „Коматево“. Бирсент Карагарен и Мухамаду Н‘Диайе отбелязаха головете за „драконите“, а почетното попадение за „царете“ бе дело на Георги Минчев.

Символичните гости от Царско село започнаха по-силно и още в четвъртата минута удариха греда. Димитър Петков засече центриране от корнер на Павел Петков, но ударът му от воле срещна напречната греда.

Постепенно, Дунав изравни играта и краят на първата част бе за русенци. Осем минути преди края на първата част „драконите“ получиха възможност да изпълняват дузпа за нарушение на Тейнур Марем срещу Мухамади Н‘Диайе, но ударът на Исмаил Иса от бялата точка бе отразен от Димитров, след което топката срещна и гредата.

Второто полувреме започна с нов натиск на Царско село и проливен дъжд. След точно един час игра обаче Дунав поведе. Шопов изведе Карагарен отляво, той залъга Марио Петков, след което от малък ъгъл по диагонала преодоля и вратаря Димитров за 1:0.

Царско село продължи да търси гола, но Дунав бе смъртоносен на контра атаки и при една подобна в 76-ата удвои аванса си. Няколко играчи в синьо-бяло се впуснаха в бързи действия, топката стигна до Карагарен, който копна топката над плонжа на Димитров, след което Н‘Диайе завърши на опразнената врата.

Осем минути преди края на редовното време Царско село върна едно попадение. Георги Минчев изпълни отлично един пряк свободен удар от границата на наказателното поле, фронтално срещу вратата, дигна топката над стената, Станислав Антонов дори не помръдна от мястото си.

До края обаче възпитаниците на Вилислав Вуцов нямаха сили да стигнат до равенството и през следващия сезон ще останат да се състезават във Втора лига.