Кошмарът не се повтори! Ливърпул повали Челси

Кошмарът не се повтори! Ливърпул повали Челси Снимка: Getty Images

Ливърпул победи Челси с 2:0 на „Анфийлд“ и отново излезе начело във Висшата лига.

„Червените“ не повториха грешката си отпреди пет години, въпреки че в един момент Андри Робъртсън се подхлъзна по подобие на Стивън Джерард, но това не бе фатално за домакините.

Тимът на Юрген Клоп доминира почти през целия двубой, а головете за победата паднаха в рамките на три минути в началото на втората част.

Садио Мане откри в 51-вата отблизо с глава след центриране на Джордан Хендерсън след грешка на Емерсон.

Само три по-късно Мохамед Салах оформи крайното 2:0 с изключителен удар по диагонала от около 20 метра.

Челси имаше шансове не само за почетно попадение, но дори да изравни, но на два пъти Еден Азар не успя да преодолее Алисон.

В рамките на две минути белгиецът, първо, удари греда, след което, негов слаб удар бе насочен точно по посока на Алисон, който запази чиста мрежа.

По този начин Ливърпул има вече 85 точки на върха, с две повече от Манчестър Сити, който обаче е и с мач по-малко.

Челси остана с 66 на четвъртата позиция, с една по-малко от третия Тотнъм, на две пред петия Манчестър Юнайтед и на три пред шестия Арсенал.