Милан и Интер не решиха Дерби дела Мадонина

Публиките на Милан и Интер отново създадоха страхотна атмосфера.

Милан и Интер не се победиха в дербито от 12-ия кръг на италианската Серия "А" след равенство 1:1. Точката изкачи "росонерите на седмо място, докато Интер е на девета позиция. Интер беше привидно по-добрият отбор на терена, но вратарят на "росонерите" Диего Лопес направи няколко чудесни спасявания, с които изби голови удари на Фреди Гуарин и Мауро Икарди.

Най-чистото беше пропиляно именно от последния, който се възползва от грешка в отбраната на Милан и остана сам срещу вратаря, но стреля в неговото тяло и не успя да се разпише. Милан намираше трудно път до вратата на Интер, но едно положение и един удар бяха на път да решат изхода от срещата.

В 23-та минута Микаел Есиен пусна топката по дясното крило за Стефан Ел-Шаарави, който центрира точно към оставения непокрит Жереми Менес. Французинът пък обърна глезена и я засече от въздуха, оставяйки Самир Ханданович безпомощен. Натискът на Интер даде резултат в 61-та минута и така "нерадзурите" не се оставиха да бъдат победени само с един удар към тяхната врата.

Нова грешка в защитата на Милан позволи на Жоел Оби да овладее топката пред наказателното поле, а неговият удар влетя в долния ляв ъгъл на вратата на Диего Лопес и с това Интер изравни резултата.

Момчетата на Филипо Индзаги също искаха да спечелят трите точки и се разиграха, след като старши треньорът замени представилия се много слабо Фернандо Торес. Именно от неговата позиция сам срещу вратаря изскочи Жереми Менес, но ударът на французина се отби в напречната греда и излезе в аут.

Секунди по-късно Интер отговори с нова остра атака, в която гредата този път спаси Милан. Автор на удара в 79-та минута беше отново Икарди. Двете греди и един пропуск на Андреа Поли в самия край бяха и последните много сериозни положения пред двете врати и мачът завърши наравно, въпреки че Милан натисна съперника в заключителните секунди.