Матс Виландер: Григор игра страхотно

Димитров спечели признанието на Матс Виландер

Четирикратният шампион на турнири от Големия шлем и настоящ тв коментатор Матс Виландер похвали играта на Григор Димитров срещу Рафаел Надал и поясни, че българинът е можел да поднесе още една от големите изненади на Australian Open.

Григор загуби с 1:3 сета от №1 в света на четвъртфиналите в Мелбърн, а след мача Надал призна, че е имал късмет да победи Димитров.

„В момента Димитров изпълнява един от най-добрите сервиси в мъжкия тенис и наистина може да удря топката много силно и бързо - коментира Виландер в предаването „Гейм, сет и Матс" на Eurosport, излъчено след мача на Григор. - Днес Димитров направи почти 20 аса. Григор демонстрира чудесен и вариативен форхенд, с който може да изтласка съперника си извън корта."