Варди и Стъридж измъкнаха Англия за 2:1 срещу Уелс

16.06.2016, 17:59 (обновена 18.06.2016, 17:58)

1 от 15 снимки Назад Напред

евро 2016, англия, уелс

Даниел Стъридж донесе трите точки на Англия в добавеното време.

Резервите Джейми Варди и Даниел Стъридж донесоха важен успех на Англия с 2:1 над Уелс в Битката за Британия на Евро 2016. Преди почивката Гарет Бейл изведе "драконите" напред, но след това се стигна до драматичен обрат.

Рахийм Стърлинг можеше да открие в самото начало, но някак не уцели вратата от три метра след прекрасно подаване на Адам Лалана. В 32-ата минута англичаните претендираха за дузпа, след като топката се отби в ръката на Бен Дейвис. Германският рефер Феликс Брих обаче подмина ситуацията.

Малко преди почивката Гарет Бейл отбеляза второто си попадение на Евро 2016 и отново от пряк свободен удар. Това се случи с любезното съдействие на Джо Харт, който допусна ученическа грешка въпреки солидната дистанция.

Едва тогава Рой Ходжсън осъзна, че спещно трябва да пусне на терена Джейми Варди и Даниел Стъридж. Головата машина на Лестър, който остана на пейката при 1:1 срещу Русия, изравни с третото си докосване в турнира. Уелсците дълго вдигаха ръце за засада, но всъщност извеждащият пас бе дело на Ашли Уилямс.

А Стъридж донесе ключовите три точки в добавеното време. Така тимът му излезе начело в група В с 4 точки. С по една по-малко имат Уелс и Словакия, а Русия е на дъното с една.