Минимална загуба от Англия, но юношите ни се класираха за втория етап на квалификациите за Евро 2018

Първа загуба, но младите "лъвчета" продължават напред

България допусна първа загуба в квалификациите за Евро 2018. След победите над Исландия и Фарьорските острови, тимът на Ангел Стойков загуби с 0:1 на „Трейс Арена“ в Стара Загора.

Единственият гол в мача отбеляза Джейдън Санчо с глава след образцова контраатака и центриране отдясно в 11-ата минута.

България можеше да поведе в резултата още в третата минута, но удар на Иван Тилев от пряк свободен удар срещна напречната греда. Англичаните също удариха гредата минути преди края на първата част.

През второто полувреме отборът на Англия бе по-активен, но само добрите изяви в защита и на вратаря Димитър Шейтанов спасиха младите „лъвчета“ от по-сериозна загуба.

Въпреки поражението, България завърши на второ място в нашата предварителна група 8 с шест точки, а Англия е лидер с три победи в три мача. Така българите продължават към втория етап на квалификациите за Евро 2018.

Регламентът повелява, че първите два отбора от 13-те групи ще се класират за втория етап от квафликациите. Към тези 26 тима ще се присъединят Испания и Португалия и 28-те отбора ще бъдат разделени отново в седем групи по четири.

Жребият за втората част от квалификациите ще се тегли на 6 декември.

Победителите от всяка група ще се класират за финалите през юли 2018-а, където вече ще ги чака домакинът Финландия.