Милан спечели лудешката битка с Парма

Милан спечели лудешкия мач с Парма след девет гола и два червени картона

Милан спечели деветголовия трилър срещу Парма - 5:4, а мачът завърши с два червени картона. Съдията изгони Даниеле Бонера и Фелипе, а Милан постоянно повеждаше в резултата, но играчите на Парма се бореха до последно.

Бившият нападател на Челси Фернандо Торес не игра за Милан, тъй като получи контузия в глезена на тренировка преди мача.

Джакомо Бонавентура изведе Милан напред, но само две минути по-късно бившият нападател на гостите Антонио Касано изравни. Кейсуке Хонда върна аванса на Милан, а преди почивката Менес увеличи на 3:1 от дузпа.

След това Фелипе вкара за 2:3, а малко преди това Бонера беше изгонен. Гол на Найджъл де Йонг върна аванса на гостите на две попадения, но Алесандро Лукарели вкара с глава и отново даде надежда на Парма.

Съдията изгони Фелипе и Парма също остана с 10 човека, а Менес вкара с пета, за да направи 3:5.

Последва обаче странен автогол на Матия де Силио, който успя да изненада вратаря на Милан с връщане извън наказателното поле. Ситуацията стана още по-драматична, след като Диего Лопес изпусна топката, която влезе във вратата и същевременно се контузи. Това доведе до нервни последни минути, но Милан удържа победата, а с това и първото място в Серия А.